Beszélgetés filozófiáról és egyebekről

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Halleluja2013. december 1. 12:12

Kedves Ara! Te minek tekinted, hogyan értelmezed a beszélgetések elmaradását?

Halleluja2013. december 1. 11:52

Szerintem arról is lehetne beszélgetni, hogyan kell a citatumot értelmezni, mire jó(nekem felhasználónak), milyen témákban érdemes, hasznos fórumtémát indítani. Ha nem vagyok könyvolvasó, akkor hosszútávon mit tud nyújtani a citatumozás. A fórumozás, fórumok, külön, önállóan működő része az oldalnak?

Halleluja2013. november 28. 20:34

erény...
ma már biztosan nem teljesen azt jelenti, mint az ókorban
az erkölcs fogalma is változik, változott
a ma születő gyerekeknek sem az lesz a fogalma ezekről, mint nekünk :), azért Mózes tíz parancsolatából néhány csak meg marad

Halleluja2013. november 28. 20:18

Tantárgykánt csak az adott tantárgy filozófiai vonatkozásairól lehet tanulni, úgy tudom.

Filozófikus gondolkodása mindenkinek van.

arnyeknelkul2013. szeptember 15. 13:53

szerintem, akiben nincs egy kis filozófia, valami mással gondolkozik...esetleg hagyatkozhat az ösztöneire, érzelmeire,de valójában az bölcsesség amit az Ókorban erénynek neveztek, ma is megállja a helyét, és sokan nem érthettek velem egyet, de például a tantárgyak közt szerintem tanítható...a tesóm például tanulta

Halleluja2013. szeptember 14. 08:55

Véleményem szerint filozófiáról érdemben akkor lehet beszélgetni, ha először elfogadunk valamilyen kiindulópontot a filozófiát illetően. Javaslom tekintsük a wikipédia meghatározását e pontnak:
''A filozófia a világegyetem, a természet, az élet okával és céljával, a történelemben érvényesülő rendezőelvvel, a tudás és megismerés lehetőségével, a szépség, művészet és nyelv mibenlétével, a jogi-politikai normák természetével, a cselekedetek helyes vagy helytelen mivoltával, Isten és a transzcendencia létével foglalkozó tudományág.''
(Ezek itt, a fórumon, majd mind érvényesülnek.)

Ezek után pedig el lehetne dönteni, hogy akkor miről is filozofáljunk.

Ara2013. szeptember 9. 12:33

Találtam még egy jó idézetet képre írva ebben a témában, a Facebookon: https://www.facebook.com/photo.php?fbid= 514292291992922&set=a.307633435992143.74 956.161143303974491&type=1&relevant_coun t=1

Akinek nincs Facebookja, az remélhetőleg itt meg tudja nyitni: https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/h photos-ak-frc3/q71/1229986_5142922919929 22_947652333_n.jpg

beitghanima2013. szeptember 9. 01:08

Ara, olvasva amit írtál, kedvenc idézetem jut eszembe:

'' NINCS VALÓSÁG - MINDEN CSUPÁN EGYÉNI LÁTÁSMÓD '' - FRANK HERBERT

 :)

Ara2013. szeptember 8. 10:17

Elkezdhetünk filozofálgatni arról, hogy mi a realitás, mi a valóság, és mi a kettő között a különbség. Ahogy én látom - és ennek, amit most mondok, megtapasztaltam az igazságát - az, amit sok ember realitásnak hisz, a létező legnagyobb illúzió, amit minden pillanatban a gondolatainkkal és érzéseinkkel teremtünk újra meg újra. Alapvetően NEM fizikai világban élünk. Magyarán: amit realitásnak hívnak, önbecsapás. Hívhatjuk mátrixnak is, a szanszkritban mayának, fátyolnak és így tovább. Hiheted azt, hogy nincs körülötted senki a szobában, és hiheted, hogy ha valaki mégis lát körülötted lényeket, fényeket, szimbólumokat, energiákat, akkor az hallucinál vagy képzelődik. Jogod van hozzá. Csak tapasztalatod nincs.

Amiről én beszélek, azt megtapasztaltam. Ha éppen nem regényt vagy novellát írok, akkor nem elképzelt dolgokról beszélek, hanem csupa olyasmiről, amit a saját bőrömön, a saját valóságomban érzékeltem, éreztem és átéltem. Ha mentálisan, elmével próbálod megérteni azt, amit csak megtapasztalva lehet, igen sokáig fogsz tévutakon bolyongani. Ha viszont megvan benned a szándék, hogy megismerd a valóságodat (ami nem azonos azzal, amit most realitásnak hívsz), akkor előbb-utóbb meg is fogod.

Halleluja2013. szeptember 8. 08:24

Kedves Ara. A művészetek, az alkotás, és talán a szerelem világában is, elfogadhatónak vélem a kijelentésedet: Nincs hallucinálás. A realitás világában nem. Nagyon fontosnak tartom a kettő közötti különbség tisztánlátását. Egy tetőről lesétáló ember, hallucinál, ha úgy érzékeli a lába alatt még talaj van. Vagy hallucinál az is aki embereket érzékel maga körül, amikor rajta kívül a szobában nincs senki. Mivel alapvetően fizikai világban élünk ezekkel tisztában kell lenni.
A végletek világában, értelmi fogyatékosság, kimagaslóan magas IQ-val rendelkező emberek között talán elfogadható, elfogadott. Konkrét tárgyakat, személyeket azonban úgy gondolom ők sem érzékelnek.
A fizikai valóság, nem pótolható csupán szellemi tudással, fordítva azonban igaz, a szellemi elégedettségnek, vagy akár elégedetlenségnek, van valós, látható, érzékelhető következménye.

A magam részéről továbbra is ragaszkodom (mivel nem vagyok, és valószinüleg nem is leszek fényevő, sem buddha), a dolgok fizikai megtapasztalásához is.  :)

Ara2013. szeptember 7. 15:51

Egyszerre több dimenzió által meghatározottnak lenni - nos, ez elképzelhető, hogy lehetséges, ám az én ismereteim (nem a tapasztalataim) szerint egy bizonyos létező általában egy bizonyos dimenzió által határozza meg önmagát.

És itt be is fejezem a meghatározást, mert az egyik ilyen éteri ismerősöm azt kérte: ne címkézzem fel őket. Az elme, a megértésre való törekvésével, korlátjává válhat a valódi megismerésnek. Erről ajánlok egy remek cikket, Zoétól: A megértés lehetetlensége http://www.eniste.me/80-galaktikus-halot taskoenyv-9-resz-a-megertes-lehetetlense ge

Most pedig olyat mondok, ami szembemegy a hivatalos pszichológia-pszichiátria által lefektetett tézisekkel: NINCS HALLUCINÁLÁS. Hiheted, hogy hallucinálsz, ha elhiszed, amit a tudomány állít: hogy csak a fizikai világ létezik, és ha olyasmit érzékelsz, ami tudományosan megmagyarázhatatlan, az az elméd játéka. Amíg az elmédben vagy, azt is fogod hinni. A valóságot nem kell elhinni, az létezik. Indulj el, és tapasztalj. Minden kérdésedre benned rejlik a válasz.

Halleluja2013. szeptember 7. 12:34

Nem jól fogalmaztam.
Ha létezőt érzékel valaki maga körül, az hallucinálás.

Halleluja2013. szeptember 7. 12:19

Az ''Angyal'' kifejezés, meghatározás, tehát akkor egy, egyszerre több dimenzióban gondolkozni képes személyt (látó) jelöl?
Ilyesmit tudok elképzelni a meghatározás mögött.

A tudatosság, azonban tudást is kell, hogy feltételezzen. Aki kicsit sem ismeri az elme ''játékait'' azt is hiheti, hogy hallucinál, amikor mondjuk létezőt érez maga körül?

Ara2013. szeptember 7. 11:55

Kedves Halleluja, azért csak a te hozzászólásaidat kommenteltem, mert csak te szólítottál meg.  :)

A válaszom a kérdésedre: ugyanabban a térben és időben, amiben mi tartózkodunk, nem csak a számunkra látható, hallható és tapintható fizikai világ létezik. Ha ezt a számunkra a fizikai érzékszerveken keresztül felfogható világot 3. dimenziónak nevezzük, mondhatjuk úgy, hogy létezik 4., 5., 6., és így tovább, akár végtelen számú dimenzió (egyesek 12 dimenzióról beszélnek, ez felfogás és tapasztalás - nem hit! - kérdése). Ezekben a dimenziókban különféle ''lények'', ''létezők'' laknak, akik abban különböznek tőlünk, emberektől, hogy a világról alkotott megtapasztalási módjuk más, mint a miénk. Ezeket a létezőket, ahogyan egyre többen válnak nyitottabbá és érzékenyebbé, már egyre többen hallják, látják vagy érzékelik, nem a fizikai érzékszerveikkel, hanem a belső hallásukkal, látásukkal és érzékelésükkel.

Tehát amikor azt hisszük, hogy egyedül ülünk egy szobában, valójában rengeteg olyan létező van körülöttünk, akik csak a ''nem fizikai'' érzékszerveink által felfoghatóak. Attól függően, hogy milyen a tudatossági szintünk, vonzunk magunk köré olyan létezőket, akik ennek a szintnek megfelelő rezgésszámra rezonálnak (David R. Hawkins egy táblázatban összefoglalta és kalibrációs értékekkel látta el a tudatszinteket, ez tudattérkép néven megtalálható a neten). Aki tehát mondjuk többnyire a szégyen és bűntudat szintjén áll, a gyűlölködés vagy a kétségbeesés jellemzi a napjait, az ennek megfelelő, alacsony rezgésszámú létezőket vonz magához - ezek nyilván nem angyalok lesznek. Aki tartósan az öröm és béke szintjén tartózkodik, az nyitottá válhat a magasabb rezgésszámú angyali létezők érzékelésére.

Én a magam részéről csak régebben végeztem olyanfajta angyalközvetítéseket, amik a honlapomon olvashatók. Most másféle tevékenységet végzek, ezért angyalközvetítést csak akkor csinálok, ha az egy T-E-E kezelés részeként szükségesnek látszik az adott pillanatban.

Halleluja2013. szeptember 7. 11:20

Kedves Ara, a kérdés azért is foglalkoztat, mert eddig csak az én hozzászólásaimat kommentelted. Nem gondolom, hogy kiemelt figyelemre adtam okot, a hozzászólásaim többsége hétköznapi, többeket érintő, esetleg érdeklő, máshol is megtalálható témák.

Halleluja2013. szeptember 7. 09:43

Kedves Ara!

Olvastam a honlapodon, és internetes fórumokon angyalközvetítésről. Úgy értelmeztem, hogy te is gyakorlod ezt. Mit jelent? Mi a lényege, hogyan történik?
Kérlek magyarázd ezt meg nekem, nem tudom hogyan kell, lehet értelmezni. Mi az, hogy Angyal? Foglalkozás?
Tudom, hogy nem mindig olvasod a fórumokat, ezért írok az adatlapodon keresztül is.
Szeretném, ha itt válaszolnál.

Ara2013. január 23. 22:16

Egyáltalán nem haragszom. Nagyon szívesen segítek, ha valaki hozzám fordul, akár itt privátban, akár a honlapjaimon keresztül, de nem erőltetem rá a segítséget senkire, különösen, ha egyáltalán nem is biztos, hogy szüksége lenne rá az illetőnek.

Halleluja2013. január 23. 21:08

Kedves Ara.
Kérlek ne haragudj, hogy Téged szólítalak meg immár többedszer, de nekem voltak kellemetlen tapasztalataim is az eddigi citatumozás során. Hozzáértő segítségedet jó néhány helyzetben én el tudom, és a továbbiakban is el tudnám fogadni.  :)

Halleluja2013. január 23. 21:02

Kedves Citatum. Köszönöm a figyelmességet, és a felvilágosítást. Örülök, hogy Ara munkája tisztázódott. Számomra nem volt egyértelmű. A magam részéről úgy ítéltem meg, és továbbra is úgy vélem, ha Ara ideje engedné, a fórumozás eligazodásában segítségére lehetne a hozzászólóknak. Konkrétan, most a szólánc4 fórumban kialakult helyzetre gondolok. Dorina 12 éves kislány, aki figyelemre, segítségre szorulhat. Tudom nem minden tag (ez az idősebb netezőkre is vonatkozik) gondolja komolyan a fórumozást. Azt sem gondolnám, hogy ha egy felhasználó ,,eltűnik'' nyomozást kellene indítani a felkutatására. A jövök- megyek jelenség nem ritka, nem is tiltja semmi. A gyerekeknek azonban úgy gondolom biztonságot jelent egy felnőtt segítő jelenléte.

Ara2013. január 23. 16:55

Kedves Halleluja!

Teljes mértékben egyetértek Citatum hozzászólásával, csak kiegészítésképpen fűzöm hozzá, hogy én a magam részéről örülök, hogy ennek a honlapnak a szerkesztői csapatához tartozom. A korrektori tisztre Márton, az admin kért fel még 2009-ben, azóta végzem ezt a feladatot. Itt csak ezt, és semmi mást. Nem szólok bele a moderátorok munkájába, akik a tagok által beküldött idézeteket elbírálják, és nem érzek olyan indíttatást, hogy ezen a honlapon az én elképzeléseimnek kellene érvényesülniük. Erre megvannak a saját honlapjaim, amelyeken megfogalmazhatom a gondolataimat, érzéseimet, mindazt, ami felmerül bennem. Ezeken a hozzászólás lehetősége is adott, tehát akit megérint az általam felvetett téma, beszélgethetünk is róla.

Ezért itt nem szoktam a fórumhoz hozzászólni, bár időnként bele szoktam nézni. A fórum az elmúlt években mindig akkor volt aktív, amikor volt egy-két tevékenyebb tag, aki érdekes hozzászólásaival felkeltette a többiek figyelmét, beszélgetést kezdeményezett, és válaszolt is.

A Citatum filozófiája az idézeteket beküldő tagok filozófiáját tükrözi, és ez szerintem a legnagyobb rendben van, hiszen nem vagyunk egyformák, s így mindenki megtalálja a hozzá szóló, neki tetsző gondolatot. Az általam kedvencnek jelölt idézetek pedig csak az én ízlésemet, pillanatnyi hangulataimat, vagy általam fontosnak tartott meglátásokat tartalmazzák - mint ahogy bárki más is a saját ízlése szerint válogat kedvenceket.