Saját idézetek

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

zsuka952009. március 4. 20:36

''A karjaim zsibbadtak, a lábaim nehezek, a végtagjaim fáradtak, a fejem zsong, már alig birok mozdulni, mégis legszívesebben odafutnék hozzá!''

peti-792009. március 3. 12:39

''Egy reggelen arra ébredtem, voltak szeretteim kik már nem lehetnek mellettem, akkor elgondolkodtam mi is az ami igazán fontos.... :Az életem is odaadnám érted.... mondják ezt sokszor. Ha hiszed, ha nem; nem nagy dolog hiszen csak a saját szenvedéseidtől szabadulsz.De mennyi ember adná oda két lábát érted s mennyi ember adná két kezét érted???? Ki lenne oly önfeláldozó hogy látását áldozná érted????Ki lenne ki hallását vesztené érted??? és ki lenne ki mint béna egy tolószékbe láncolva élné hátralévő életét csak, hogy tudja te boldog vagy és ezt neki köszönheted????Én lábaim adnám, hogy rohanhass szabadon, én kezeim adnám, hogy simogass, én szemeim adnám, hogy lássén hallásom adnám hogy gondolataim is hallhasd én hangom adnám, hogy dalolj, az életem soha... hogy sose érezd mit én érzek nélküled..... D.P.''

ynory2009. február 25. 00:32

''Ha a hétköznapokból eltűnik,
el fog tűnni mindenhonnan.
Csak egy helyről nem,
onnan nagyon mélyről.
Ami már örökre az övé lesz
benned.''

Aasgeier2009. február 21. 21:34

''- Könyörögve kérem, Rajmund úrfi, engedjen el, ne legyen ilyen kegyetlen!
- Ó, Marie, nem én vagyok kegyetlen, hanem a sors. Tudod, vannak, akik áldozatnak születnek...''


Az idézet a készülőben lévő blogregényemből való. A lentebb láthatóakat pedig tervezem beleírni majd... Van egy noteszem, és ha rám jön az agymenés, mindig lejegyzem, hátha jó lesz még a mesébe. (Ha valakit érdekel, az adatlapomon megtalálja a rámutató linket. Bár kételkedem benne, hogy bárki is kíváncsi lenne rá... azért hátha...)

Aasgeier2009. február 21. 21:18

''Nem értem, mégis csodájára járok, szenvedek, s ha nincs velem, félek és gonosz vagyok.''

Aasgeier2009. február 21. 00:22

''Antipatikus, közönyös és kiábrándult vagy, lényegében erősen mizantróp. Csak olyan dolgok érdekelnek, amelyek közvetlen kapcsolódnak hozzád, vagy a saját kis világodhoz. Hidegen hagy a politika, mások nyomora, ha meghal valakid, csak annyit mondassz: Hát igen, így szokott ez menni... (...) saját kis hordódban gornyadozol, s csak azon a kis résen keresztül nézed a világot, amin valaha csapra verték, de azon is csak azért, hogy ne gurulj neki az első fának, ami eléd szalad, és közben telehányod az egészet az eléd táruló látványtól.

Sokkal fontosabbak számodra az evilági dolgoknál azok, amelyek ott élnek a szemed mögötti belső dimenziókban. Oda akarsz költözni, és örökre befoltozni azt a rést a hordón, hogy semmi ne hatolhasson be kívülről.

S ha valaki megpróbál meggyőzni, mosolyogva csak annyit mondassz: Köpök a sírodra!''

Aasgeier2009. február 21. 00:16

''Téved az, aki azt gondolja, hogy mindenért meg kell dolgozni! Ez nem igaz! Mindenért fizetni kell, egyes dolgokért, munkával. Ilyen dolog például a pénz... A részegségért macskajajjal, a nevetésért könnyekkel, a Halálért az életünkkel fizetünk. Bizony nagy ára van a Halálnak! Haj, csak győzzem kifizetni...''

Filokilozo2009. február 19. 19:13

''A tudat valójában nem tud semmit, amíg más tudatok nem osztják meg vele téveszméiket.''

zsuka952009. február 17. 16:17

''Lehet, hogy minden az orrom előtt hever, minden válasz…''
''Nem értelmezett semmit, nem jártak buta feltevések a fejében, csak üres elmélkedés.''
''Az út igen hosszúnak mutatkozott, főleg tudva, hogy nem látták úti céljukat.''

Ezek a -még befejezetlen- könyvemből valók. Nem túl jók, de jó gondolatokat lehet belőlük levezetni.

Mattheus962009. február 14. 11:03

Az embernek nehezebb legyőzni önmagát, mint egy oroszlánt!

Piros2009. február 13. 21:56

''Minden csoda három napig tart.'' A mienk meg már mióta?

gimesi2009. február 12. 12:44

No hát akkor most hát. Felrakom a 3+1 kedvencemet. A többit majd füveskönyvben pár 10 év múlva  :D
Jajaja. Ez vicc volt. Rossz. De hát sorry. Most keltem  :D Az idézőjel meg kell. Mert. Csak. Ennyiii. Gimesi. Vélemény-hozzászólás?  :D


''Mikor körülöttünk minden fehér és mi mégis csak az árnyékukat látjuk meg, azaz igazi fájdalom.''

''Szeretnélek mosolyra csalni, ha könnyezel. Megvigasztalni, ha sírsz. És csak csöndben átkarolni, ha zokogsz.''

''Ha valakit nem tudsz elengedni, akkor nem az érzés erős. Te vagy gyenge.''

''Nem az a hű szerető, ki kedvese temetésénél ott sír a koporsóra borulva. Hanem ki csendben áll a tömeg mögött, és mikor oda megy a sírhoz, az égre nézve csak ennyit szól: '' Attól, mert most nem foghatod kezem, szívem megfogtad és elvitted. De vigyázz, mert még egyszer érte megyek!”''

zsuka952009. február 8. 21:13

Iker, ez teljesen igaz, bár máshogy fogalmaztam volna, de jó...! martinxx, sztem jó megállapítások, és olyan stílusúak, mint az idézetek általában, talán ezért jók vagy rosszak, bizonyos szempontból. Én szeretem, ha valaki beleadja úgy magát az ''idézetébe'', mint a festő a képébe.

cucor242009. február 8. 10:32

Nekem nagyon teccik az idézet és szetintem teljesen igaz is

martinxx2009. február 7. 21:20

Sziasztok!Szeretnék véleményt kérni az idézeteimről!(egy 14 éves fiú):

''Az élet olyan, mint egy katasztrófafilm: A végsőkig küzdeni kell és TALÁN tovább élsz...''


''Az idézet nem más, mint fantázia és bölcsesség.''

Iker2009. február 7. 18:48

Csak úgy tudsz valamit megtisztítani, ha mást összekoszolsz!

Cyberia2009. február 5. 20:54

Végzetünket nem változtatni, hanem választani kell.

Voldemort2009. február 3. 16:53

Ók megszokták, mert tudják, hogy csak azokkal szoktam ''gonosz'' lenni, ekikkel örődök. De azért még szeretném elmondani, hogy a barátaimért bármit megteszek. Talán ezért nézik el nekem ha éppen túl gúnyos és irónikus vagyok..  :D

Kiselm2009. február 3. 00:07

Szegény barátnőd. X)

Voldemort2009. február 2. 19:13

''Olyan szépen és áthatóan nézel, kár hogy semmi értelem nincs mögötte''

(Pontosan nem tudom hogy hogyan is mondtam ezt a barátnőmnek  XD de ezt mindig az alkalom hozza. Vannak ennél jobbak, de ezeket csak ők tudnák leírni)